Masz konto? Zaloguj się

Smutny seks podczas kwarantanny? Są na to sposoby!

10 kwi 2020, 01:40:02

Świat obiegają memy o rzekomym baby boomie, jaki może się pojawić, gdy minie epidemia. W końcu, zabunkrowani w swoich mieszkaniach ludzie, z pewnością mają więcej czasu na seks niż kiedykolwiek wcześniej. A jeśli na takiej kwarantannie znajduje się świeżo upieczony związek - to już w ogóle idealna sytuacja do igraszek! Czy aby na pewno?

Smutny seks podczas kwarantanny? Są na to sposoby!

  • Seksuolodzy wcale nie są przekonani, że kwarantanna, w jakiej obecnie znajduje się bez mała cały świat, sprzyja miłosnym uniesieniom
  • Trudno o namiętność, gdy media co rusz bombardują nas nowymi alarmującymi statystykami, z drugiej jednak strony seks pełni funkcję prawdziwego uspokajacza i często koi zszargane nerwy
  • W zależności od tego, jaki mamy temperament i podejście do epidemii, nasza seksualność może być nastawiona albo na dążenie albo na unikanie bliskości fizycznej.

Kiedy oboje partnerzy mają tu zgodność, to problemu nie ma. Ale gdy każde reaguje na stres odmiennie to, jak można się domyślać, seks staje się tematem numer jeden podczas kwarantannowych sprzeczek.

Seksowne zamienniki

Basia i Radek poznali się rok temu w Sympatii, od momentu ogłoszenia pandemii mieszkają ze sobą. W obecnej sytuacji pracują zdalnie. - Na początku wydawało mi się, że ta kwarantanna to będzie spełnienie marzeń. Cały czas razem, w bezpiecznym mieszkaniu, sami. Praca pracą, ale byłem pewien, że co chwilę będą jakieś uciechy, że to będzie romantyczny czas, taki rozkwit naszego związku. Ale nic z tego - wzdycha. Basia wyjaśnia: - Niestety dla mnie czas epidemii wiąże się z ogromnym stresem. Martwię się o swoich schorowanych rodziców mieszkających na Śląsku. I o siostrę, która jest pielęgniarką w szpitalu. Nie potrafię cieszyć się z tej bliskości. Ciągle chodzę zestresowana. Libido umarło.

Znaczne obniżenie libido to nierzadkie, a wręcz powszechne, dzisiaj zjawisko - stres związany z koronawirusem obniża wielu osobom popęd seksualny, sprawia, że nie są w stanie dostatecznie się zrelaksować, by czerpać przyjemność ze zbliżeń. Gros par konfliktuje się z tego powodu, zwłaszcza gdy dla drugiej strony seks jest ważną aktywnością obniżającą napięcie. Warto wspólnie o tym porozmawiać, wyjaśnić sobie nawzajem szczerze, co nami kieruje i jak się czujemy w danej sytuacji. Zmuszanie czy nagabywanie do zbliżeń prędzej zniszczy więź niż pozwoli w spokoju przetrwać izolację domową!

Co zatem powinny zrobić Basia i Radek? Jeśli ich potrzeby zupełnie się rozmijają, najlepsza będzie szczera rozmowa i znalezienie płaszczyzny porozumienia. Czasami, zamiast seksu, można skupić się na okazywaniu sobie czułości i bliskości, w takiej formie jaka będzie przyjemna i dopuszczalna dla obojga partnerów. Pocałunki, pieszczoty, masaż zamiast współżycia mogą okazać się zbawienne i bardzo kojące zszargane nerwy. Bo wbrew stereotypom - czułego dotyku potrzebują w tych czasach nie tylko kobiety, ale i mężczyźni.

Zbawienny seksting

Zuzanna i Eryk, związek z 15-letnim stażem, wirusa specjalnie się nie boją. Mają podobne temperamenty i mimo niepewności o jutro jak najbardziej mają ochotę na seks. Sęk w tym, że warunki mieszkaniowe nie sprzyjają zbliżeniom. Są rodzicami nastoletnich bliźniaczek, mieszkają w przestronnej, ale jednak kawalerce. Dziewczynki zawsze po szkole uczestniczyły w zajęciach dodatkowych (hiszpański i lekcje śpiewu), a oni w tym czasie mieli chwilę na intymność. Teraz, jako że całe dnie spędzają razem, kompletnie nie mają przestrzeni na seks. Dwa razy "coś" wyszło, gdy dziewczynki wybrały się na krótki jogging po osiedlu, ale na tym koniec. - Ok, damy sobie radę, ale lekko nam nie jest, bo oboje mamy solidne temperamenty. Kiedy nie możemy spełniać się w seksie, to od razu robimy się rozdrażnieni. Oboje! - tłumaczy Eryk.

Małżeństwo zastanawia się, co w takiej sytuacji zrobić. Oczywiście wszystko zależy od pomysłowości i zaangażowania. Niektóre pary dość szybko dostrzegają, że najbardziej intymnym pomieszczeniem jest łazienka i od czasu do czasu realizują swoje fantazje - pod prysznicem czy w wannie. Inne związki realizują swoje pożądanie za pomocą sekstingu, czyli pisząc do siebie różne pikantne SMS-y, na przykład w ciągu dnia, siedząc obok siebie jak gdyby nigdy nic. Seksting może okazać się bardzo podniecającą formą stymulacji, która może posłużyć bardziej introwertycznym (zamkniętym w sobie) osobom przełamać się i zacząć opisywać swoje najbardziej skrywane fantazje. Niewykluczone, że taka odmiana pozwoli odkryć rejony, które wcześniej były zupełnie obce!

Kącik odosobnienia

Kornelia i Tadek są parą przed pięćdziesiątką, razem są od kilku lat. Kornelia jest księgową, a Tadek kierowcą samochodów ciężarowych. Mimo wspólnego pomieszkiwania jeszcze przed epidemią, widywali się raczej weekendowo, bo mężczyzna praktycznie całe tygodnie spędzał w trasie, zjeżdżając do domu tylko na sobotę i niedzielę. Teraz jest na bezpłatnym urlopie, bo brakuje zleceń. Na szczęście ma jakieś oszczędności, zdrowie mu dopisuje, teoretycznie wszystko gra. Ale namiętność w związku zaczęła szwankować. - Nie mamy dzieci. Dom jest spory, w nim tylko my. Czasu mamy dla siebie dużo. Kto by narzekał…? Sęk w tym, że przez ciągłą obecność zaczęliśmy się sobą nudzić. Jak Korka zaczęła przy mnie depilować nogi, to mi opadły chęci na amory. Teraz jak spędzamy czas razem, to widać wszystko - że tyle je czekolady, że ciągle dzwoni do swojej siostry. Zobaczyłem te rzeczy, których nie widziałem, pracując w terenie i koniec. Odechciało mi się zbliżeń. Kornelia mu wtóruje. - Mi też się odechciało. Ja pracuję, myślałam, że Tadek przebywając tyle w domu, zacznie chociaż gotować obiady, ale nie. Siedzi tylko w fotelu i ogląda kanały informacyjne. I to te media, których ja nie cierpię. Myślałam, że związek nabierze rumieńców, bo kiedyś często narzekaliśmy, że brakuje nam czasu na intymne sam na sam. Ale prawda jest taka, że przebywając całe dnie pod jednym dachem, przestaliśmy siebie pożądać. Czy to koniec naszej relacji?

Koniec może nie, ale z pewnością gros par przeżywa dziś podobne trudności. Bierze się to z tego, że pożądanie u większości ludzi jest mechanizmem związanym z przybliżaniem i oddalaniem. Największa namiętność jest zwykle wtedy, gdy jesteśmy blisko, ale potem musimy się od siebie na chwilę oddalić. Kiedy jesteśmy ze sobą non stop, pożądanie zamiera. Zwłaszcza, że owo "non stop" jest przymusowe, a nie dobrowolne.

Parze tej zaleciłabym przyjrzenie się, co dokładnie zrujnowało tę namiętność. Zakładam, że dla Tadeusza trudne było zetknięcie się z szarą codziennością, czyli na przykład z faktem, że kobiety muszą się depilować czy, że siedzą na desce klozetowej. Czas kwarantanny sprzyja temu, że nagle jesteśmy blisko i widzimy siebie nawzajem jako całość, ze wszystkimi mankamentami łatwymi do ukrycia, gdy ludzie ze sobą pomieszkują, nie mieszkają. Niby prosta sprawa, ale czasem o pewnych intymnych rzeczach partnerzy nie chcą wiedzieć, by utrzymać pożądanie i temperaturę w sypialni. Oczywiście w skrajnych przypadkach, np. podczas choroby, takie sprawy odchodzą na dalszy plan, ale w codziennym pożyciu gros związków woli zachować pewną tajemniczość dla siebie. Może to sensowne rozwiązanie dla Kornelii i Tadeusza?

Inna rzecz, którą bym zaproponowała, to "kącik odosobnienia", czyli takie miejsce w domu, w którym każdy może pobyć wyłącznie ze sobą, bez asysty partnera. To, że razem spędzacie kwarantannę nie musi przecież oznaczać bycia blisko siebie 24 godziny na dobę. Wskazane wręcz jest, by podczas tego czasu znaleźć też moment do zadbania wyłącznie o własny dobrostan - to może być samotny spacer po ogrodzie albo zaszycie się z książką w drugim pokoju. Dzięki temu przebywanie z drugą osobą będzie dla nas znacznie przyjemniejsze, a może wręcz za nią zatęsknimy!

 

Najnowsze wiadomości:
Sex randki Katowice
Chcesz się umówić na randkę w Katowicach? Nie wiesz, gdzie szukać chętnych osób? Odwiedź Swinghub.pl i już teraz spotkaj się z innymi fanami seksu.
19 sie 2020, 17:02:35 Sex randki Kraków
Umów się na udaną sex randkę w Krakowie! Już teraz dołącz do społeczności Swinghub.pl. Odnajdź najlepsze laski i facetów w Twojej najbliższej okolicy!
19 sie 2020, 16:59:53 Sex randki Olsztyn
Przestań błądzić w poszukiwaniu towarzystwa na wieczór. Już teraz dołącz do społeczności Swignhub.pl i umów się w Olsztynie na ostre sex spotkanie!
19 sie 2020, 16:56:31 Sex randki Białystok
Poszukujesz w Białymstoku osób chętnych na jednorazowe spotkania? A może interesują Cię dłuższe relacje? Zarejestruj się już teraz na Swinghub.pl!
19 sie 2020, 16:52:21 Sex randki Kielce
Dołącz do rosnącej społeczności Swinghub.pl – odnajdź idealnych partnerów na sex randkę w Kielcach i baw się tak, jak lubisz najbardziej!
19 sie 2020, 16:50:00 Zobacz wszystkie newsy