Masz konto? Zaloguj się

Rimming - jak go uprawiać, o czym warto pamiętać

15 kwi 2020, 16:31:08

U jednych osób wywołuje zażenowanie i konsternację, dla innych stanowi jedną z najprzyjemniejszych technik seksualnych. Rimming, o którym mowa, znany jest także pod innymi nazwami: anilingus, lub lizanie odbytu. Nie możemy dyskutować na temat intensywności doznań - dla jednych będzie to wstęp to całkowitego spełnienia, inni nie odczują żadnej przyjemności. Dla wielu osób może być to krępujące. Artykuł ten, ze względu na specyficzny temat, nie jest dla każdego. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o rimmingu, zapraszam do lektury.

Rimming - jak go uprawiać, o czym warto pamiętać

1. Czym jest rimming?

Rimming jest rodzajem seksu oralnego, w czasie którego jeden z partnerów za pomocą języka pieści odbyt drugiej osobie. Ta część ciała posiada mnóstwo zakończeń nerwowych, więc jeżeli nawet dla ciebie brzmi to obrzydliwie, innej osobie może przynosić bardzo przyjemne doznania.

Rimming - jak go uprawiać, o czym warto pamiętać

Magazyn Esquire w 2012 roku przeprowadził badania, do którego przystąpiło 500 mężczyzn. Zapytano w nim, czego najbardziej brak im w czasie gry wstępnej. Okazało się, że aż 12% badanych wskazało właśnie rimming.

Dla porównania, 43% pomyślało o seksie oralnym, zaś 6% o bardziej niegrzecznych zabawach w łóżku. Płeć męska zdecydowanie jednak woli być stroną czynną w tej formie seksualnej aktywności, głównie z powodu obawy przed utratą statusu męskości. Niektórzy boją się, że ich partnerka może ich zachciankę potraktować jako oznakę homoseksualizmu.

2. Bezpieczeństwo podczas uprawiania rimmingu

Podczas uprawiania rimmingu, bardzo ważna kwestią jest odpowiednia higiena. Tak, jak podczas standardowego seksu oralnego, istnieje spore ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową lub innymi infekcjami narządów płciowych. Mając to na uwadze, warto wcześniej przebadać się u lekarza, aby mieć pewność co do własnego stanu zdrowia.

Choroby, jakimi można zarazić się podczas rimmingu, to np.

  • rzeżączka,
  • chlamydia,
  • opryszczka.

Oprócz wspomnianych wyżej chorób, istnieje ryzyko podłapania infekcji jelitowych.

Przed przystąpieniem do rimmingu, powinieneś bardzo dokładnie umyć miejsca intymne i okolice odbytu, najlepiej antybakteryjnym mydłem. Po zakończeniu należy pamiętać też o higienie jamy ustnej.

Ogólna zasada brzmi: co było w odbycie, nie powinno znaleźć się następnie w pochwie. Ta sama zasada ma zastosowanie również podczas seksu analnego. Zanim przejdziesz do bardziej tradycyjnych zabaw, penisa lub język należy bardzo dokładnie umyć.

Jeżeli nie zastosujesz się do tej reguły, bakterie z odbytu mogą się przenieść do pochwy, co przyniesie przykrą i dokuczliwą infekcję. Do płukania jamy ustnej najlepiej użyj płynu antybakteryjnego.

3. Jak uprawiać rimming?

Przed przystąpieniem do rimmingu, obydwoje partnerzy muszą upewnić się, że tego chcą. Podczas uprawiania tego rodzaju seksu trzeba pamiętać o delikatności. Zbyt intensywne pieszczoty lub zbyt duży nacisk mogą sprawić partnerowi ból. Rimming można uprawiać przez lizanie, całowanie lub wysuwanie i wsuwanie języka.

Rimming - jak go uprawiać, o czym warto pamiętać

Według niektórych męski punkt G jest zlokalizowany właśnie na wewnętrznej ścianie odbytu, mniej więcej 4-5 centymetrów od zwieracza. Choć nie wszyscy mężczyźni będą zainteresowani jego poszukiwaniem, niektórym dostarczy to wielu przyjemnych doznań. Rimming wzajemny może być uprawiany w pozycji 6/9.

Jedną z wygodniejszych pozycji do zabaw analnych będzie ułożenie biernego partnera/partnerki na brzuchu, ze zwiniętą pod biodrami np. poduszką.

Według niektórych, najwygodniej jest delikatnie siadać na twarzy pieszczącego partnera.

W niektórych sytuacjach rimming staje się wstępem do pełnego seksu analnego.

4. Zalety uprawiania rimmingu

Zaletą rimmingu niewątpliwie jest kulminacja intymności między dwojgiem partnerów. Na tego rodzaju zabawy raczej nikt nie decyduje się podczas seksu z przypadkową osobą.

Na rimming zwykle są w stanie odważyć się partnerzy, którzy mają do siebie stuprocentowe zaufanie. Ostatecznie w odbycie umieszczamy nie palec ani seks-zabawki, lecz własny język.

5. O czym warto pamiętać?

Aby rimming dostarczył przyjemności i nie przyniósł negatywnych konsekwencji, w postaci np. nieprzyjemnych chorób, warto pamiętać o kilku sprawach:

  • każdy ma włoski w okolicach odbytu, nie ma zbytniej potrzeby, aby je tam golić, choć może to zależeć od preferencji. Jeśli jednak zdecydujemy się na depilację, powinniśmy zrobić to bardzo delikatnie,
  • jeszcze raz warto podkreślić - należy dokładnie zadbać o higienę, rimming powinien być ostatnim aktem stosunku, przede wszystkim z uwagi na ryzyko przeniesienia bakterii na prącie lub do pochwy. Ta sama reguła ma zastosowanie podczas korzystania z gadżetów erotycznych,
  • w czasie rimmingu może dojść do zarażenia m.in. bakterią Escherichia coli lub pasożytami. Jeżeli bardzo się tego obawiasz, możesz wcześniej wykonać lewatywę lub założyć maskę oralną,
  • są osoby obawiające się zapachu lub smaku tych okolic, jednak jeśli zachowamy higienę, zapach będzie zupełnie neutralny; można także używać żelu intymnego,
  • tak naprawdę, technika w rimmingu niczym nie różni się od seksu oralnego, partner może poruszać językiem w dół i w górę, oraz okrężnie. Można też, używając czubka języka, stymulować stosunek seksualny,
  • w trakcie anilingusa można sobie pozwolić na klapsy, lekkie podgryzanie lub delikatne pieszczoty innych okolic intymnych, oczywiście o ile druga strona na to się zgadza.

Rimming - jak go uprawiać, o czym warto pamiętać

Najnowsze wiadomości:
Sex randki Katowice
Chcesz się umówić na randkę w Katowicach? Nie wiesz, gdzie szukać chętnych osób? Odwiedź Swinghub.pl i już teraz spotkaj się z innymi fanami seksu.
19 sie 2020, 17:02:35 Sex randki Kraków
Umów się na udaną sex randkę w Krakowie! Już teraz dołącz do społeczności Swinghub.pl. Odnajdź najlepsze laski i facetów w Twojej najbliższej okolicy!
19 sie 2020, 16:59:53 Sex randki Olsztyn
Przestań błądzić w poszukiwaniu towarzystwa na wieczór. Już teraz dołącz do społeczności Swignhub.pl i umów się w Olsztynie na ostre sex spotkanie!
19 sie 2020, 16:56:31 Sex randki Białystok
Poszukujesz w Białymstoku osób chętnych na jednorazowe spotkania? A może interesują Cię dłuższe relacje? Zarejestruj się już teraz na Swinghub.pl!
19 sie 2020, 16:52:21 Sex randki Kielce
Dołącz do rosnącej społeczności Swinghub.pl – odnajdź idealnych partnerów na sex randkę w Kielcach i baw się tak, jak lubisz najbardziej!
19 sie 2020, 16:50:00 Zobacz wszystkie newsy