Masz konto? Zaloguj się

Pozycje analne - która jest najlepsza? Charakterystyka

20 kwi 2020, 00:15:44

Pozycje analne wykorzystywane są w sypialni przez te pary, które zaspokajają swoje potrzeby seksualne poprzez penetrację odbytu. Pozycje w seksie analnym służą parom zarówno hetero-, jak i homoseksualnym. Najlepsze pozycje analne? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi – wszystko zależy od indywidualnych doświadczeń.

Pozycje analne - która jest najlepsza? Charakterystyka

Pozycje analne, jak sama nazwa wskazuje, to takie które umożliwiają odbycie stosunku analnego, czyli doodbytniczego. Tego rodzaju seksualna aktywność obciążona jest całym bagażem skojarzeń i czysto seksualnych, i kulturowych. Seks analny i pozycje analne postrzegane są zarówno jako źródło nieziemskich rozkoszy, jak i ohyda oraz perwersja w czystej postaci. Ocena zależy oczywiście od indywidualnych doświadczeń, preferencji seksualnych, a często także światopoglądu (pozycje analne z gruntu są nieakceptowane przez Kościół katolicki jako nie służące prokreacji). Pozycje analne w naturalny sposób wykorzystywane są w trakcie pożycia przez homoseksualnych mężczyzn, ale nie tylko. W Polsce tego typu doświadczenia ma na swoim koncie około 15-20 procent osób heteroseksualnych, w wielu krajach odsetek ten jest jeszcze wyższy. 

Pozycje analne w powszechnym odbiorze kojarzą się z seksem „od tyłu”. W rzeczywistości paleta możliwości jest znacznie szersza, o czym najlepiej świadczy fakt, że jedną z klasycznych pozycji analnych, w dodatku polecanych dla początkujących, jest klasyczna pozycja misjonarska.Doświadczeni kochankowie wiedzą, że pozycje analne nie różnią się szczególnie od tych, które są wykorzystywane w trakcie stosunków waginalnych, co najwyżej nieznacznej modyfikacji ulega kąt ułożenia ciał. Jakie są najlepsze pozycje do analu? Które nadają się dla początkujących, a które są zarezerwowane dla doświadczonych kochanków?

Najlepsze pozycje analne dla początkujących

Pozycje analne - która jest najlepsza? Charakterystyka

Przegląd pozycji analnych zaczynamy od pozycji… misjonarskiej. Tak, to nie pomyłka. Kojarzona z grzecznym seksem pod kołdrą, pozycja misjonarska uważana jest za idealną pozycję analną, zwłaszcza w przypadku analnej inicjacji. W porównaniu z układem ciał w klasycznym stosunku waginalnym, kobieta musi jedynie wyżej podnieść nogi, eksponując odbyt. Aby ułatwić zadanie, pod pośladki można podłożyć poduszkę. Dzięki zachowanej możliwości kontroli ze strony kobiety (może odpychać partnera udami, gdy ten wchodzi zbyt głęboko), jest to pozycja analna, w której najłatwiej o poszanowanie potrzeb oraz odczuć obojga partnerów. Istotne w tym kontekście jest też to, że tego typu pozycja analna zapewnia nieprzerwany kontakt wzrokowy.

Pozycje w seksie analnym – od przodu

Pozycję misjonarską łatwo jest zmodyfikować tak, by dostarczyła zupełnie innych doznań. Zamiast leżeć na środku łóżka, kobieta (lub mężczyzna w przypadku stosunku homoseksualnego), może się położyć na jego skraju, partner klęka natomiast między jej nogami (te zaś mogą oplatać jego biodra, spoczywać na podłodze lub zostać zarzucone na szyję). Zamiast na łóżku, osoba będąca stroną bierną może też zalec na przykład na stole – partner będzie wówczas wykonywać ruchy w pozycji stojącej. Stać zresztą mogą oboje partnerzy – w takiej sytuacji kobieta powinna podnieść wysoko jedną nogę i zarzucić ją mężczyźnie na biodro.

Pozycja analna – na pieska

Pozycja na pieska stereotypowo uchodzi z najbardziej klasyczną, jeśli chodzi o pozycje analne. W tej konfiguracji osoba będąca stroną bierną klęka na łóżku lub podłodze, a następnie pochyla się do przodu, wspierając się na dłoniach lub przedramionach i zachowując mniej więcej poziomą linię pleców. Drugi z partnerów klęka za nią i wchodzi w odbyt od tyłu. Jest to pozycja analna, która przy odpowiednim ułożeniu ciał zapewnia bardzo głęboką penetrację, oddając przy tym bardzo dużą kontrolę temu z partnerów, który jest stroną czynną. W sytuacji, gdy kobieta pochyli się mocniej do przodu, kładąc głowę na podłożu, pozycja na pieska przechodzi w konfigurację zwaną jako „ukłon faraona”, również zaliczaną w poczet popularnych pozycji analnych. Ze względu na łatwość odbycia stosunku, układ ten jest polecany początkującym.  

Pozycje w seksie analnym – od tyłu

Na popularnym „piesku” katalog pozycji analnych „od tyłu” oczywiście się nie kończy. Stosunkowo podobną konfiguracją jest pozycja klęcząca przy łóżku– różni się tym, że tułów kobiety nie jest wsparty na rękach, lecz wygodnie leży na łóżku. „Od tyłu” kochać się można analnie także w pozycji stojącej(tu problemem może być jednak wysokość partnerów – różnice nie zawsze da się zniwelować za pomocą odpowiedniego obuwia…), lub stojącej pochylonej, gdy kobieta opiera się krzesło, brzeg łóżka, czy inny przedmiot znajdujący się na tyle nisko, by schylając plecy wypiąć jednocześnie pośladki. Ostatnia z polecanych pozycji analnych od tyłu, to… znów pozycja misjonarska, tyle że odwrócona, gdy ona leży na brzuchu, a on wchodzi w nią od strony pośladków. 

Pozycje analne - która jest najlepsza? Charakterystyka

Najlepsza pozycja analna na boku

Najlepsza pozycja analna na boku? Oczywiście na łyżeczkę. Konfiguracja ta wykorzystywana w trakcie zbliżeń waginalnych uchodzi za leniwą, zbliżającą, a  przy tym grzeczną i na swój sposób niewinną. Jako pozycja analna jest nieco bardziej pikantna, choć układ ciał pozostaje ten sam. A polega on na równoległym ułożeniu się partnerów na tym samym boku, jedno za drugim. Pozycja ta, choć nazywana boczną, może też być zaliczana w poczet pozycji analnych „od tyłu”. 

Pozycje analne siedzące

Powszechnie wykorzystywane są też pozycje analne siedzące. Głównie chodzi o pozycję na jeźdźca, zarówno klasyczną jak i odwróconą. W obu przypadkach mężczyzna leży na plecach, kobieta zaś siada na nim, wspierając nogi na podłożu (możliwy jest też wariant „kucany”, gdy partnerka opiera się na stopach, a nie kolanach). Klasycznie jej twarz zwrócona jest w stronę twarzy partnera, natomiast w wersji odwróconej przed jej oczami malują się jego stopy. Wszystkie tego typu pozycje analne przeznaczone są dla kobiet lubiących dominować w łóżku. W takim bowiem przypadku to strona bierna w sposób de facto czynny kontroluje sytuację, wykonując ruchy, regulując ich tempo i głębokość. 

Pozycje analne - która jest najlepsza? Charakterystyka

Najnowsze wiadomości:
Sex randki Katowice
Chcesz się umówić na randkę w Katowicach? Nie wiesz, gdzie szukać chętnych osób? Odwiedź Swinghub.pl i już teraz spotkaj się z innymi fanami seksu.
19 sie 2020, 17:02:35 Sex randki Kraków
Umów się na udaną sex randkę w Krakowie! Już teraz dołącz do społeczności Swinghub.pl. Odnajdź najlepsze laski i facetów w Twojej najbliższej okolicy!
19 sie 2020, 16:59:53 Sex randki Olsztyn
Przestań błądzić w poszukiwaniu towarzystwa na wieczór. Już teraz dołącz do społeczności Swignhub.pl i umów się w Olsztynie na ostre sex spotkanie!
19 sie 2020, 16:56:31 Sex randki Białystok
Poszukujesz w Białymstoku osób chętnych na jednorazowe spotkania? A może interesują Cię dłuższe relacje? Zarejestruj się już teraz na Swinghub.pl!
19 sie 2020, 16:52:21 Sex randki Kielce
Dołącz do rosnącej społeczności Swinghub.pl – odnajdź idealnych partnerów na sex randkę w Kielcach i baw się tak, jak lubisz najbardziej!
19 sie 2020, 16:50:00 Zobacz wszystkie newsy