Masz konto? Zaloguj się

Miłość czy zauroczenie? 10 rzeczy, które potwierdzają, że naprawdę się kochacie

17 mar 2020, 01:16:54

Trudno wiedzieć to od razu, gdyż na samym początku romantycznej znajomości "objawy" są takie same: ekscytacja, motyle w brzuchu, świat widziany przez różowe okulary. W którym momencie możemy zorientować się, czy znaleźliśmy prawdziwy diament, czy tylko kolorowe szkiełko? Tylko pozornie bowiem wyglądają podobne. Prawdziwego blasku porównać się nie da.

Miłość czy zauroczenie? 10 rzeczy, które potwierdzają, że naprawdę się kochacie

"Ostatnio wyznał mi, że mnie kocha, a ja nie mogę się określić, co do niego czuję. Czasem, przyznaję, miałam tak, że myślałam, że może coś z tego będzie i że nawet fajny z niego chłopak, ale teraz nie jestem w ogóle pewna swoich uczuć. Było tak, że raz go lubiłam, a innym razem wręcz odwrotnie. Poznaliśmy się kilka miesięcy temu. Najpierw wypady jako "koledzy", teraz widujemy się trochę częściej, bo on chce, nie oszukujmy się. Na spotkaniach trzymamy się za rękę, on się przytula, jak gdzieś siądziemy ( to czasem to jest fajne, a czasem chyba chcę żeby już przestał ). Jest fajny, widać, że kocha, ale, sama nie wiem, to chyba nie to".*

I nieco inna perspektywa:

"Kiedyś było wspaniale, ciągle mi mówił, jak bardzo mnie kocha, był zły, kiedy jakiś kolega wysłał mi SMS-a, mówił że boi się, że mnie straci... nie chciał, żebym chodziła bez niego na imprezy, a jeśli już poszłam, to przychodził i bawiliśmy się razem albo szliśmy do domu, gotował mi, lubił spędzać ze mną czas. Teraz jest inaczej… jedyne, co mogę od niego usłyszeć, to że mnie kocha, ale nie mówi żadnych innych miłych rzeczy, gdy jakiś kolega do mnie pisze, on nie reaguje. Byłam ostatnio na dyskotece bez niego, to co prawda przyjechał, ale na godzinę, a potem poszedł do domu spać, a mnie zostawił tam samą. Teraz wymyśla różne rzeczy, żeby nie siedzieć ze mną, to znaczy spędzamy ze sobą czas, śpi u mnie czasem, ale to już nie jest to, co kiedyś".**

Czy zatem tak wygląda ciąg dalszy związku? A może miłość wyparowała?

10 punktów, które uświadomią ci, czy naprawdę się kochacie

1. Gdy jesteście razem, czujecie się szczęśliwi, ale nie jesteście od siebie uzależnieni. Ten rodzaj więzi jest wolny od kontroli, posesywności, niepewności. Bycie razem to świadomy wybór obu stron.

2. Oboje nadal pociągacie się wzajemnie nie tylko fizycznie, ale także psychicznie i duchowo. To oznacza, że lubicie rozmawiać, macie wspólne spojrzenie na świat, czujecie coś więcej niż tylko erotyczną fascynację.

3. Czujcie się komfortowo w swojej obecności. Żadne z was nie ma poczucia, że jest traktowane przedmiotowo. Nie ma uników ani niedomówień.

4. Chcecie być razem niezależnie od sytuacji. Mam na myśli to, że nie zakładacie, że różnie jeszcze może być, że może poznacie kogoś innego. Bycie razem traktujecie jak oczywistość.

5. Doceniacie wzajemnie siebie. Jesteście dla siebie wzajemnie ważni i patrzycie na siebie przez pryzmat wartości, którą oboje reprezentujecie. Koncentrujecie się na tym, co w drugiej osobie wspaniałe zamiast doszukiwać się słabości i wad.

6 . Cieszycie się wzajemnie szczęściem drugiej osoby. Cieszycie się wzajemnie ze swoich osiągnięć, nie ma w was rywalizacji i zazdrości. Czujecie, że gracie w jednym zespole i sukces jednego z was jest wspólnym sukcesem.

7 . Jesteście gotowi wzajemnie się wspierać. W sytuacjach związanych z niepewnością, ryzykiem jesteście dla siebie wzajemnie oparciem. Bierzecie też zawsze swoją stronę, nie pozostawiając partnera samego w ogniu krytyki itp.

8. Wybieracie decyzje, które są dobre dla waszego związku, ale także dla każdego z was z osobna. To oznacza, że liczy się dla was wspólne dobro, a także każdego was z osobna. Dbacie, by podejmowane przez was decyzje nie naruszały dobrostanu żadnego z was.

9. Czujecie się spełnieni w tej relacji. Każda ze stron ma poczucie, że jest we właściwym miejscu i z właściwą osobą. Nie chcielibyście, aby wasze życie wyglądało całkiem inaczej.

10. Czujecie wzajemność uczuć. Nie ma tu wątpliwości i niepewności co do stanu uczuć partnera, gdyż jesteście wobec siebie szczerzy i otwarci.

Najnowsze wiadomości:
Sex randki Katowice
Chcesz się umówić na randkę w Katowicach? Nie wiesz, gdzie szukać chętnych osób? Odwiedź Swinghub.pl i już teraz spotkaj się z innymi fanami seksu.
19 sie 2020, 17:02:35 Sex randki Kraków
Umów się na udaną sex randkę w Krakowie! Już teraz dołącz do społeczności Swinghub.pl. Odnajdź najlepsze laski i facetów w Twojej najbliższej okolicy!
19 sie 2020, 16:59:53 Sex randki Olsztyn
Przestań błądzić w poszukiwaniu towarzystwa na wieczór. Już teraz dołącz do społeczności Swignhub.pl i umów się w Olsztynie na ostre sex spotkanie!
19 sie 2020, 16:56:31 Sex randki Białystok
Poszukujesz w Białymstoku osób chętnych na jednorazowe spotkania? A może interesują Cię dłuższe relacje? Zarejestruj się już teraz na Swinghub.pl!
19 sie 2020, 16:52:21 Sex randki Kielce
Dołącz do rosnącej społeczności Swinghub.pl – odnajdź idealnych partnerów na sex randkę w Kielcach i baw się tak, jak lubisz najbardziej!
19 sie 2020, 16:50:00 Zobacz wszystkie newsy